کسب و کار اینترنتی در دنیای امروز یکی از پررونق‌ترین مشاغل شمرده می‌شود که تعداد آن روز به روز در حال افزایش است .

به طوریکه حتی مشاغل سنتی هم در کنار شغل فیزیکی خود ، به کسب درآمد در فضای مجازی نیز روی آورده ‌اند .

حال با هم بررسی میکنیم برای داشتن کسب‌ و کار اینترنتی موفق چه مسیری را باید سپری کنیم ؛

۱.شناخت ویژگی‌ های فردی

قبل از شروع هر کسب و کار اینترنتی بهتر است میزان علاقمندی خود را در آن شغل مورد بررسی قرار دهیم . علاقه موتور محرک ما برای ادامه مسیر خواهد بود.

اگر این نکته را نادیده بگیریم ممکن است حتی صرف داشتن یک درآمد خوب هم انگیزه ای برای ادامه کار نداشته باشیم .

بعد از بررسی این ویژگی در خود به سراغ گام های بعدی میرویم ؛

-بررسی کامل مهارت های خود

-بررسی تخصص های مورد نیاز در زمینه کسب‌وکار اینترنتی

-بررسی میزان سرمایه ای که نیاز است و سرمایه ای که ما قادر به تامین آن هستیم.

پاسخ به هر یک ازاین بررسی ها میتواند شما را در مسیر کاری درستی قرار دهد.

۲.یافتن ایده مناسب برای کسب و کارتان

بر خلاف تصور ما بسیاری از ایده های تجاری توسط افراد نابغه مطرح نمی شوند بلکه این ایده ها از توجه افراد به نیازها و مشکلات خلق می شوند .

همواره بهترین ایده ها از دل ساده ترین نیازهای ما نشأت میگیرند ؛ فقط کافی است با نگاهی عمیق تر به نیازهایمان بنگریم .

۳.تحلیل و شناخت بازار هدف

قبل از هر اقدامی باید بازار هدف را بشناسیم و صرف داشتن یک ایده نباید شتاب زده عمل کنیم.

یکی از روش‌های کارآمد برای انجام این تحقیقات استفاده از ابزار تحقیق کلمات کلیدی (KW Finder) است. به این صورت که این ابزار به شما کمک میکند تا میزان جست‌و‌جوی کلمات کلیدی مربوط به کسب و کارتان را متوجه شوید و بدین طریق میزان موفقیت کسب و کار خود را بسنجید .

علاوه بر این نوع از بررسی‌ها با مشخص نمودن جامعه هدف میتوانید با افرادی که در جامعه هدف شما قرار دارند گفت و گو کنید و از نظرات و نیازهای آنان در جهت ارتقای کسب و کارتان ایده بگیرید .

۴.بررسی میزان ارزشمندی مادی کالا و خدمات خود

میزان ارزشمندی کالا و خدمات با توجه به بازار هدف در کسب و کارتان مشخص می‌شود، در تعیین این ارزشمندی عوامل متعددی همچون هزینه‌ای که صرف فراهم کردن کالا و خدمات از جانب شما شده ، هزینه ای که مشتریان شما تمایل به پرداخت آن دارند و نیز قیمتی که رقبای شما در بازار ارائه میدهند ؛ بسیار تأثیر‌گذار خواهد بود .

همچنین در تعیین قیمت نباید این موضوع را فراموش کنید که شما در ابتدای مسیر خود هستید و ضمن جلب اعتماد مشتریان خود با قیمتی کمتر از رقبای خود در بازار فعالیت کنید.

۵.راه اندازی فروشگاه اینترنتی

شما میتوانید کسب و کار اینترنتی خود را در شبکه های اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام ، تلگرام و یا به صورت وب‌ سایت راه اندازی کنید .

۶.بازاریابی اینترنتی

بازاریابی در اینترنت به روش‌های زیر قابل انجام است :

-بازاریابی محتوا

از طریق تولید محتوای منطبق با استانداردهای گوگل میتوانید مخاطبان را به رسانه خود دعوت کنید تا با جذب آن‌ها به فروشگاه اینترنتی خود موجب فروش محصول یا خدمات خود شوید .

-استفاده از علم سئو

با استفاده از علم سئو می‌توان سایت را برای موتورهای جست و جوی گوگل بهینه کرد تا وقتی که کلمات بهینه در گوگل سرچ می‌شود جزء اولین نتایج باشیم .

در نتیجه در این روش با بازدید بیش‌تر به فروش بیش‌تر میرسیم.

-تبلیغات گوگل

گوگل ادورز (Google Adwords ) یکی از پربازده‌ترین بخش‌های بازاریابی اینترنتی است چون میتوانید با اندکی هزینه در صفحه اول گوگل نمایش داده شوید .

-بازاریابی ویدئویی

با ساخت فیلم‌های ویدئویی کوتاه با محتوای معرفی و عرضه محصولات می‌توانید در آپارات و یوتیوب نمایش داده شوید و کالا و خدمات خود را به مخاطبان این رسانه‌ها معرفی کنید .

-بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نقش به سزایی در توسعه کسب و کار اینترنتی دارند که با استفاده از فعالیت درست و تبلیغات میتوان مشتریان زیادی را از این طریق به دست آورد .

-رپورتاژ آگهی

می‌توانید اخبار یا آگهی خود را در قالب یک گزارش عرضه کنید تا مخاطبان متوجه جنبه تبلیغاتی آن نشوند و با جلب اعتماد آن‌ها خریداران را از طریق لینک‌هایی به صفحه خود راهنمایی کنید .

-بازاریابی پیامکی

با استفاده از بازاریابی پیامکی می‌توانید با تعداد زیادی از مخاطبان هدف ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را در جریان اطلاعات بیزنس خود ، تخفیف‌ها و اخبار مربوطه قرار دهید .