در پرداخت‌های اینترنتی خود شاید بارها با تراکنش ناموفق رو به رو شده باشیم و نتوانسته باشیم خرید خود را تکمیل کنیم.

هر یک از این خطاها دلایل مختلفی دارد با میلیونا همراه شوید تا در این مقاله به بررسی این دلایل بپردازیم :

تراکنش چیست؟

 تراکنش در لغت به معنای معامله می باشد. به عمل اجرای دستورات در سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی تراکنش می گویند. به عبارت خیلی ساده تر تراکنش به عمل اجرای دستورات کاربر در بانک اطلاعاتی می گویند که می تواند موفق یا ناموفق باشد.

تراکنش ناموفق

  تراکنش ناموفق به تراکنشی اطلاق می‌شود که در اثر استفاده کارت یک بانکی برای خرید فیزیکی یا مجازی ، پیغامی از سوئیچ کارت بانک پذیرنده و مرکز شتاب  برای سوئیچ کارت بانک صادرکننده کارت ارسال می‌شود اما بنا به هر دلیلی، برگشت داده می شود  و مشتری خدمت مورد تقاضا را دریافت نمی‌کند.

انواع خطای تراکنش ناموفق چیست ؟

به طور کلی در هنگام استفاده از کارت بانکی خود با چند نوع خطای تراکنش ناموفق روبرو خواهید شد. این خطاها در پنج گروه زیر قرار می‌گیرند:

  • خطای صادر کننده : خطا در بانک صادر کننده یا شبکه شتاب 
  • خطای پذیرندگی : خطا در سویچ شرکت ارائه دهنده خدمات پرداخت 
  • خطای شاپرکی: خطا در سوئیچ شرکت شاپرک
  • خطای کاربری : خطای صاحب کارت مانند وارد کردن اطلاعات اشتباه و یا عدم موجودی
  • خطای کسب و کار: بر اثر راهبری سیستم بدون دخالت ذی نفعان

طبق گزارش اقتصادی فروردین ماه ۹۹ شاپرک حدود۲۲/۹۱ درصد از تراکنش ها موفق بوده وسهم تراکنش های ناموفق ۷۸/۸ درصد است. در بخش تراکنش های ناموفق عمده ترین دلیل بروز خطا ، خطای کاربری بوده است این نوع خطا به عملکرد شبکه پرداخت الکترونیک ارتباطی نداشته و ناشی از عملکرد دارنده کارت نظیر کمبودی موجودی یا فراموشی رمز می باشد.

خطای درگاه پرداخت اینترنتی

 درگاه پرداخت اینترنتی امکان انجام خرید از یک سایت و پرداخت وجه سفارش به صورت آنلاین را فراهم می کند.

حال ممکن است به دلایل مختلف برای پرداخت از طریق این درگاه ها مشکل ایجاد شود.

از یک طرف کاربران در صفحه پرداخت، اطلاعاتی شامل شماره کارت، تاریخ انقضا، CVV2، رمز دوم یا رمز پویا و کد امنیتی را باید به درستی وارد کنند که با خطای تراکنش ناموفق رو به رو نشوند.

در طرف دیگر سایت پذیرنده و شرکت ارائه دهنده درگاه پرداخت قرار دارد که در صورت بروز خطا در عملکرد هر یک کاربر تراکنشی موفق نخواهد داشت.

و اما رایج ترین خطاها در حین عملیات پرداخت:

خطای “موجودی کارت کافی نیست

زمانی که مبلغ موجود در حسابتان برای انجام تراکنش موردنظر کافی نباشد با این خطا مواجه خواهید شد.

خطای “رمز دوم اشتباه است

در برای مبالغ زیر صد هزار تومان اگر رمز دوم خود را وارد کنید می توانید خرید انجام دهید، البته در یک روز سقف برداشت با رمز دوم صد هزار تومان است. در غیر این صورت باید رمز پویای خود را وارد نمایید. اگر رمز دوم را اشتباه وارد کنید یا قبلا یکبار استفاده کرده باشید با این خطا مواجه می شوید. همچنین در مورد رمز پویا، اگر رمز ارسالی منقضی شود هم با این خطا مواجه می شوید.

خطای ” اطلاعات کارت صحیح نیست “

اگر شماره کارت یا cvv را اشتباه وارد کنید، با این خطا مواجه می شوید.

خطای ” کارت شما مجاز به انجام این تراکنش نیست “

این خطا در موارد زیر اتفاق می افتد:

-بانک حداقل مبلغ خرید مشخص کرده باشد، برخی بانک ها مثلا بانک پاسارگاد خرید زیر ۱۰ هزار تومان را اجازه نمی دهد و محدودیت قرار داده است.

-رمز دوم غیر فعال باشد، اگر به هر دلیلی رمز دوم شما غیر فعال باشد یا اصلا فعال نکرده باشید ممکن است با این خطا مواجه شوید. 

خطای” بانک پاسخگو نیست

این خطا در زمان اختلال سوئیچ های بانک رخ می دهد و در واقع یک خطای فنی است.

خطای ” عدم تطابق کد ملی و شماره موبایل صاحب کارت “

برخی از بانک ها برای بالا بردن امنیت از سامانه مانا استفاده می کنند. در صورتی که سیم کارتتان به اسم خودتان نباشد با این خطا مواجه می شوید.

خطای ” انجام تراکنش با خطا مواجه شد “

به دلیل بروز اختلال در سامانه بانکی با خطای ” انجام تراکنش با خطا مواجه شد ” روبرو می شوید.

راه حل میلیونا برای افزایش تراکنش های موفق

میلیونا با ارائه سرویس های مالی نوین و ایجاد زیرساخت بسیار فنی و مهندسی شده در حد شگفت انگیزی میزان تراکنش های ناموفق را کاهش داده است.

از جمله راهکارهای ارائه شده سرویس سوییچینگ هوشمند است که با امکان سوئیچ بین چند psp  مختلف همواره بهترین مسیر را جهت انجام عملیات پرداخت طی می‌کند تا با اتصالی پایدار بالاترین میزان تراکنش را به ارمغان بیاورد.