در حال حاضر اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در کل دنیا و به ویژه کشور ما محسوب می‌شود. همچنین این محبوبیت به دلیل فیلتر شدن تلگرام در کشور ما بیش‌تر شده است.

به همین خاطر در هر فضایی که مخاطبان زیادی در آن فعالیت داشته باشند بهترین مکان برای تبلیغات، بازاریابی، برند سازی و در کل راه اندازی کسب و کار جدید خواهد بود.

داشتن دنبال کننده یا فالوورهای واقعی برای هر کسب و کاری در اینستاگرام ، مهم‌ترین فاکتور موفقیت در این شبکه اجتماعی است. بنابراین راه‌های افزایش فالوور از اصلی‌ترین دغدغه‌های مشاغل در اینستاگرام محسوب می‌شود.

چرا اینستاگرام برای بازاریابی مناسب است؟

از مهم‌ترین دلایلی که اینستاگرام را به یک پلتفرم مناسب برای بازاریابی تبدیل کرده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • حضور طیف وسیعی از مخاطبان فعال در طول شبانه روز
  • فعالیت بیش از ۲۵ میلیون نام تجاری در اینستاگرام
  • مجموعه‌ای کامل از اطلاعات در جهت رفع نیازهای کاربران
  • جذابیت پلتفرم اینستاگرام برای تبلیغات

و بسیاری از دلایل دیگر که باعث شده است اینستاگرام در راستای برند سازی کسب و کار شما نقش کلیدی داشته باشد و فضای مناسبی برای سرمایه گذاری گردد.

 

 

مهم‌ترین اقدامات جهت کسب فالوور واقعی

  • پروفایل خود را ایجاد و بهینه سازی کنید

قبل از هر چیز بهتر است بدانید پروفایل اینستاگرام شما دقیقا نقش همان ویترین مغازه را دارد. اگر ویترین مغازه شما جذاب نباشد پس نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مشتریان در نگاه اول  وارد مغازه شما شوند.

باید در ابتدای کار بپذیریم که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و تصاویر نقش مهمی را در انتخاب یک پیج از نظر کاربر خواهند داشت.

·      با پیج های هم حوزه خود در تعامل باشید

یکی از ساده‌ترین کارهایی که در فعالیت های اینستاگرامی خود می توانید انجام دهید تعامل با پیج های هم حوزه خود است. برای پیدا کردن هم حوزه‌ای های خود نیازی نیست که به دنبال آن‌ها باشید اگر در پیج کاری خود فعال باشید به طور طبیعی با آن ها برخورد می کنید. فقط کافی است با آن ها رابطه برقرار کنید.

  • از hashtag هشتگ‌های مربوطه استفاده کنید

هشتگ ها نقش مهمی در بیشتر دیده شدن پست های شما در اینستاگرام دارند. استفاده از هشتگ ها به صورت صحیح می تواند مخاطبین بسیاری را به سمت کسب و کار شما جذب کند. به این ترتیب کسب و کار شما بدون صرف هزینه‌ای رونق خواهد یافت.

  • برای افزایش فالوور اینستاگرام مسابقه برگزار کنید

برگزاری مسابقات اینستاگرامی یکی از تأثیرگذارترین روش های افزایش فالوور در اینستاگرام است. امروزه خیلی از پیج های معروف و همچنین پیج های ناشناخته در اینستاگرام از این روش برای جذب مخاطب استفاده می کنند.

 در طراحی مسابقات خلاقیت داشته باشید و از هدایای ترغیب کننده و با ارزش برای برندگان مسابقه استفاده کنید. هرچه جوایز برندگان ارزشمند تر باشد مسلما افراد بیشتری ترغیب می شوند تا در مسابقه شما شرکت کنند.

·      از تبلیغات آفلاین استفاده کنید

این روش تبلیغات بیش‌تر مناسب افرادی است که دارای کسب و کار سنتی هستند و از اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنند. به عنوان مثال برای این مدل تبلیغات‌ها می‌توان روی بروشورهای تبلیغاتی و یا تراکت ها مانور داد. در این صورت بایستی آدرس پیج اینستاگرام در تبلیغات کاغذی درج شود.

·      از ربات اینستاگرام استفاده کنید

همانطور که در بالا اشاره شد فعال بودن در اینستاگرام و تعامل داشتن با افرادی که ممکن است علاقه مند به حوزه کاری شما باشند باعث جذب آن ها به پیج اینستاگرام تان می شود. اگر این کار برای شما سخت است ربات‌های اینستاگرامی بهترین ابزار برای این کار هستند. به این صورت که به جای شما در اینستاگرام فعالیت می‌کنند.

  یکی از ربات‌های مناسب برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام اینبو است که می توانید با فعال کردن اکانت خود در آن عملیاتی مانند لایک کردن عکس ها، فالو کردن افراد خاص، دایرکت فرستادن به افراد را در اینستاگرام  به صورت اتوماتیک انجام دهید.

پست های چالشی و ویروسی منتشر کنید

یکی از پر تعامل ترین پست ها در اینستاگرام انتشار پست های چالشی است. یقینا در هر حوزه کاری که باشید موضوعات چالشی وجود دارد که با انتشار آن‌ها بتوانید کاربران را وادار سازید تا با شما تعامل داشته باشند و در بحث ها شرکت کنند.

در نهایت انتشار این پست‌ها به صورت ویروسی موجب بیش‌تر دیده شدن پیج شما و افزایش مخاطبین شما می‌گردد.

از دیگر اقدامات تأثیرگذار برای افزایش فالوور به صورت تیتروار

اشتراک گذاری استوری و  ویدئوی liveو تعامل با مخاطبین به صورت همزمان

متفاوت بودن و ارائه ایده جدید در کسب و کارتان

انتشار پست های ویدیویی در آپارات و یوتیوب

عنوان مباحث از طریق تصاویر

دوری از گذاشتن مطالب طولانی!

پرهیز از تگ کردنهای غیر ضروری

نمایش پشت صحنه کارتان

اجازه اظهار نظر دادن به دیگران!

استفاده از مطالب خنده دار

ساخت ویدئو های ۱۵ ثانیه ای هدفمند

تولید محتوا به صورت مستمر

تبلیغ در پیج‌های مرتبط

تگ کردن لوکیشن در پست‌ها

مطرح سوالات چالش برانگیز

در این میان خواندن مقاله‌ای مرتبط از لطف نخواهد بود.