میلیونا همواره در تلاش است امکانات و سرویس‌های متنوعی را در اختیار کاربران خود قرار دهد . این   سرویس‌ها با بررسی نیازهای کسب و کارهای مختلف طراحی شده است تا بتواند زمینه را برای توسعه مشاغل اینترنتی فراهم آورد. در مقاله زیر مختصرا به شرح این امکانات می‌پردازیم:

ارائه درگاه پرداخت اختصاصی

در درگاه‌های پرداخت اختصاصی ، نام و لوگوی پذیرنده در صفحه پرداخت نمایش داده می‌شود و این یک مزیت برای کسب و کارها محسوب می‌شود. چراکه به برندسازی آن کسب و کار و جلب اعتماد مشتریان کمک شایانی می‌کند.

اطلاعات بیش‌تر در وبلاگ مربوطه مطالعه شود.

درگاه پرداخت با کمترین کارمزد

از دیگر مزیت های درگاه پرداخت میلیونا دریافت کمترین کارمزد از کاربران است. همچنین مدیران هر کسب و کاری می‌توانند نحوه ارائه کارمزد را خود تعیین کنند به این صورت که کارمزدها از مشتریانشان دریافت شود یا از حساب خودشان.

سیستم سوئیچینگ هوشمند

میلیونا با اتصال به چندین شرکت PSP ، از طریق سامانه‌ای هوشمند عملکرد هر کدام از شرکت‌های PSP را به صورت لحظه ای بررسی می کند تا بتواند تراکنش‌ها را به سمت درگاه پرداخت مطمئن‌تر هدایت کند. بدین ترتیب درصد تراکنش‌های بدون قطعی و موفق به طور چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند.

 ارائه درگاه پرداخت در کمتر از ۲۴ ساعت

اگر تمامی اطلاعات خواسته شده برای دریافت درگاه پرداخت را به درستی وارد کنید و مدارک مورد نیاز را سریعا بارگذاری کنید روند دریافت درگاه پرداخت شما به سرعت در کمتر از ۲۴ ساعت انجام خواهد شد.

ارائه گزارشات متنوع به صاحبان مشاغل

درگاه پرداخت میلیونا این امکان را برای صاحبان مشاغل ایجاد کرده است که بتوانند گزارشات متنوعی را از تراکنش‌ها و وضعیت آن‌ها نسبت به پارامترهای مختلف دریافت کنند. بدین صورت می‌توانند از این گزارش‌ها جهت مدیریت فروش و توسعه کسب و کار خود استفاده نمایند.

دریافت اطلاعات به صورت لحظه‌ای

یکی دیگر از امکاناتی که در پنل کاربری میلیونا برای مدیران کسب و کارها در نظر گرفته شده است این است که می‌توانند با فعال کردن گزینه‌ای ، اطلاعات مربوط به یک فرآیند خرید را به صورت لحظه‌ای دریافت نمایند.

قابلیت اتصال به سایر نرم افزارها

درگاه پرداخت میلیونا این قابلیت را دارد که به نرم‌افزارهای دیگر مانند برنامه‌های مالی و فروش و غیره متصل شود. برای این کار فقط کافی است درخواست خود را ثبت کنید تا وب سرویس مربوطه یا سورس کد نمونه برای شما ارسال و راهنمائی های لازم توسط کارشناسان مربوطه انجام پذیرد.

پشتیبانی شبانه روزی

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که میلیونا دارد دارا بودن تیم پشتیبانی ۲۴ ساعته است که در صورت بروز مشکل در کمترین زمان ممکن اقدام به رفع آن می‌نماید.

تیم پشتیبانی میلیونا با استفاده از سامانه ارتباط با مشتریان (CRM) از کانال های متفاوت نظیر تیکت، ایمیل، تلفن و … اقدام به پاسخگوئی می کند.