شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مبلغی را به اشتباه در یک دستگاه کارتخوان کشیده باشید؟! مثلا با زدن یک صفر بیشتر مبلغ بیش‌تری را به اشتباه به حساب فروشگاه انتقال دهید.

برخی از افراد گمان می‌کنند که اگر صاحب کارتخوان و فروشگاه زیربار نرود شاید به راحتی نتوانند ادعای خود را ثابت کنند. در صورتی که با ارائه دو کد پذیرنده و پایانه می توان جزئیات تراکنش را استخراج و ادعای خود را ثابت کرد.

با استفاده از کد پذیرنده دستگاه کارت‌خوان (Merchant) و کد پایانه (Terminal)  به راحتی می‌توان به جزئیات یک تراکنش مانند زمان و تاریخ و مبلغ دسترسی پیدا کرد.

همچنین زمانی که دستگاه کارتخوان فردی با مشکل مواجه می‌شود با ارائه این دو کد به مرکز پشتیبانی شرکت، می توان درسریع ترین زمان ممکن از خدمات و راهنمایی های آنها بهره گرفته و مشکل دستگاه را برطرف نمود.

کد پذیرنده و کد ترمینال دستگاه کارتخوان

هر ابزار پرداختی (مانند دستگاه کارت خوان) که به شبکه شاپرک متصل باشد دارای یک کد پذیرنده و حداقل یک کد پایانه است.

کد پذیرنده یک کد منحصر به فرد برای شخصی است که دارای دستگاه کارتخوان برای کسب و کار خود است.

در واقع شرکت‌های پشتیبان باید به هر شخصی که دارنده دستگاه کارت‌خوان باشد، یک کد پذیرنده دستگاه و یک یا چندین کد پایانه اختصاص دهد. با خرید دستگاه کارتخوان و نصب آن، این کدها در اختیار فرد قرار می گیرد. اما اگر فرد به هر دلیلی به آن ها دسترسی نداشته باشد به راحتی از دو روش زیر می‌تواند این کدها را ردیافت کند.

نحوه دستیابی به کد پذیرنده و کد پایانه یا ترمینال دستگاه کارتخوان

روش اول از طریق رسید چاپی کارتخوان:

روش اول خواندن کد مربوطه از روی رسید چاپی دستگاه کارت‌خوان است.این کد بصورت استاندارد باید در تمامی رسیدها چاپ شود.

اگر این کدها را پیدا نکردید نگران نباشید چراکه برخی از رسیدها کد پذیرنده را در اطلاعات خود ندارند و بیشتر دارای کد پایانه هستند. در این هنگام به سراغ روش دوم می رویم.

روش دوم با کمک منوی دستگاه کارتخوان:

روش دوم استفاده از منو دستگاه است که با توجه به نرم افزار و شرکت پرداخت مربوطه ممکن است دستورالعمل‌های متفاوتی داشته باشد.

از طریق منو می توانید به کد پذیرنده و پایانه کارتخوان دسترسی پیدا کنید. با مراجعه به پشتیبانی این شرکت‌ها می‌توانید دستورالعمل مربوطه را پیدا کنید.

در صورت تمایل می‌توانید مقاله * دلایل خطای تراکنش ناموفق * را مطالعه کنید.

جمع بندی

دو فاکتور مهم و منحصر به فرد در دستگاه‌های کارت‌خوان وجود دارد که با ارائه این کدها به شرکت خدمات پرداخت الکترونیک می‌توان دراسرع وقت از پشتیبانی آن‌ها استفاده کرد. و در صورت بروز مشکل در دستگاه کارت‌خوان و تراکنش‌ها در صدد برطرف کردن آن‌ها برآمد. شرکت در هنگام نصب دستگاه این کدها را در اختیار صاحب آن قرار می دهد. اما اگر به هر دلیلی این کدها در اختیار صاحبان دستگاه‌های کارت‌خوان قرار نگیرد به راحتی میتوان از طریق رسید چاپی یا منوی دستگاه کارت‌خوان(روش دوم) آن را دریافت نمود.