احراز هویت بحث مهم و تعیین‌کننده در گرفتن درگاه پرداخت است . کسانی که با هدف کلاهبرداری ‌درخواست درگاه پرداخت میکنند تا حدودی در این احراز هویت ها شناسایی می شوند.

کسب و کارهایی می‌توانند نسبت به دریافت درگاه پرداخت اقدام کنند که فعالیت آن‌ها مجاز بوده و مطابق با قوانین و مقررات میلیونا عمل کنند.

همچنین بایستی از مصادیق مجرمانه پولشویی آگاهی داشته و با تایید آن نسبت به دریافت درگاه اقدام کنند.

 چراکه اگر درگاه پرداخت خود را در موارد غیرمجاز به کار برند به لیست سیاه شاپرک منتقل می‌شوند و مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

احراز هویت در سایت میلیونا به این صورت است که  پس از تایید قوانین و مقررات وارد پنل کاربری خود می‌شوید و نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی و بارگذاری مدارک درخواستی اقدام می کنید.

 از آن جا که میلیونا به سامانه شاهکار متصل می باشد در صورت عدم تطابق شماره تماس و کد ملی ، امکان ثبت‌نام وجود ندارد و حتما بایستی با شماره تماس به نام خودتان اقدام به دریافت درگاه فرمایید.

 ثبت نام برای دریافت درگاه پرداخت

پذیرندگان در میلیونا بایستی قوانین و مقررات سایت را پذیرفته و امضای الکترونی نمایند.

همچنین بعد از ثبت اطلاعات هویتی در پنل کاربری شخصی می‌بایست عکس مدارک خواسته شده را به صورت واضح و خوانا بارگذاری نمایند.

تصویر شناسنامه و کارت ملی باید واضح و خوانا باشد. عکس سلفی با کارت ملی به نحوی که کارت در کنار صورت قرار بگیرد و از زاویه مستقیم گرفته شود الزامی است.

لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات پذیرندگان برای همیشه در سایت میلیونا باقی می‌ماند و امکان حذف آن وجود ندارد.

بخوانید: چگونه درگاه پرداخت بگیریم؟

الزامات تعیین شده از سمت شاپرک برای پذیرندگان

لزوم داشتن کد رهگیری مالیاتی برای درخواست درگاه پرداخت از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ لازم الاجرا شده و پذیرندگان با داشتن این کد می‌توانند نسبت به ارائه درخواست خود اقدام خواهند نمایند.

قوانین تصویب شده برای ارائه دهندگان خدمات پرداخت

طبق ماده ۱۰۰- ارائه دهندگان خدمات پرداخت مکلف اند نسبت به دریافت تعهدات لازم از پذیرنده مبنی بر عدم استفاده غیرمجاز از ابزارهای پذیرش و نیز رعایت مقررات مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم اقدام کنند و در صورت بروز تخلف توسط آنها، بر اساس الزامات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام شود . ( تبصره ۴- واگذاری ابزار پذیرش به اشخاص زیر سن  ۱۸ سال ممنوع است) .

ماده ۱۰۲- شماره حساب مجاز متصل به ابزار پذیرش که باید مشخصات صاحب آن با پذیرنده تطابق داشته باشد؛ در صورت عدم انطباق درگاه تایید نمی شود.