در آمریکا روز بعد از شکرگزاری را جمعه سیاه یا بلک فرایدی (Black Friday) نام‌گذاری کرده‌اند. این روز با آخرین جمعه ماه نوامبر و آغاز خرید برای کریسمس، مصادف است.

این روز ، روز تعطیل نیست و در واقع سرآغاز خرید‌های کریسمس است به طوری که کارمندان ادارات نیز این امکان را دارند که در این روز به خرید‌های خود بپردازند.

بسیاری از افراد در ساعات اولیه روز جلوی درب فروشگاه‌ها، منتظر می‌مانند تا به محض آغاز این روز خرید‌های خود را انجام داده و بتوانند قبل از پایان شب تمامی وسایل مورد نیاز خود را خریداری کنند.

اما تفاوت این آخرین جمعه ماه نوامبر با سایر روز‌ها چیست؟

 فروشگاه‌ها در این روز تخفیفات عمده‌ای روی اجناس خود می‌گذارند. از نظر روانشناسی و علم بازاریابی تکنیک‌هایی که فروشنده‌ها در این روز به کار می‌برند باعث می‌شود فروش آن‌ها به صورت قابل ملاحظه‌ای افزایش یابد.

جذابیت جمعه سیاه برای مشتریان

به واسطه فروش فوری که در این روز ایجاد می‌شود به خریداران این حس القا می‌گردد که باید از این فرصت طلایی بهترین استفاده را بکنند.

در واقع این سبک از بازاریابی باعث ایجاد نوعی هیجان در خریدار می‌شود و وی را ترغیب به خرید محصول می‌کند.

 این خاصیت در Black Friday به خوبی دیده می‌شود، چون خریدار تنها یک روز فرصت خرید داشته و این فرصت محدود به وی القا می‌کند که حتما باید خریدی را انجام دهد در غیر اینصورت ضرر می‌کند. شاید اگر به جای یک روز، یک هفته این تخفیفات ادامه پیدا می‌کرد دیگر شاهد این حجم از خرید و فروش نبودیم.

نقش فروشگاه‌ها در فروش بیش‌تر

اما با توجه به اینکه بسیاری از فروشگاه‌ها در این روز با تخفیف بسیار محصولات خود را عرضه می‌کنند، رقابت نقش مهمی را ایفا می‌کند.

رقابت برای فروشگاه‌های اینترنتی و فیزیکی کاملا متفاوت است و هر کدام باید برای فروش بیش‌تر متدهایی را به کار گرفته و از قبل آماده این روز شده باشند.

به عنوان مثال فروشگاه‌های فیزیکی که فروششان به صورت حضوری است می‌توانند با در نظر گرفتن اشانتون‌های رایگان از صرف یک فنجان قهوه گرفته تا دادن گیفت کارت‌های جانبی فروش خود را در این روز چند برابر کنند.

اما در فروشگاه‌های مجازی، مسئله مهم‌تر از تکنیک‌های بازاریابی کسب آمادگی لازم برای رویارویی با جمعه سیاه است. چرا که در فروشگاه‌های اینستاگرامی تعداد دایرکت‌ها بسیار زیاد می‌ شود و مدیریت فروش احتیاج به نیروهای بیشتری دارد.  

 نیروهای پشتیبان و ادمین پیج باید در سریع‌ترین زمان ممکن پرسش ها را پاسخ دهند و سفارش ها را ثبت کنند . همچنین از هر یک از خریداران آدرس و شماره تماس دریافت کنند.

همچنین مدیران این مشاغل بایستی بعد از هر ثبت سفارش ، برای بررسی صحت واریزی حساب خود را چک کنند.

تمامی این اقدامات بخش زیادی از زمان فروش را به خود اختصاص می‌دهد و به طور قابل ملاحظه‌ای درآمد را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

حال راه حل چیست؟

مدیران فروشگاه‌های مجازی به راحتی می‌توانند با اتصال صفحه کاری خود به لینک پرداخت میلیونا سفارش‌ها را به صورت منظم و دسته بندی شده دریافت کنند.

در واقع با دسترسی به پنل کاربری شخصی می‌توانند از سفارشات ثبت شده و مشخصات خریداران گزارش بگیرند.

همچنین اگر دارای سایت هستید و از طریق سایت اقدام به فروش محصولات خود می‌کنید بهتر است یک سیستم پرداخت قوی داشته باشید که در این روز که حجم تراکنش‌ها بالاست امکان قطعی نداشته باشد.

 درگاه پرداخت میلیونا می‌تواند بهترین انتخاب برای به ثمر رسیدن تراکنش‌های شما باشد. چرا که درگاه هوشمند و مهندسی شده میلیونا طوری سازماندهی و برنامه‌نویسی شده که بتواند میزبان میلیون‌ها تراکنش موفق در ثانیه باشد.

بنابراین با توجه به حجم فروش بالا در روز جمعه سیاه لازم است با آمادگی کامل و برنامه ریزی به استقبال بلک فرایدی بروید و از مزیت این روز به نحو احسنت بهره مند شوید. حتی اگر فرصت کمی برای حاضر شدن در این روز را دارید باز هم می‌توانید درگاه پرداخت میلیونا را دریافت کنید چرا که این درگاه در مدت زمان کوتاهی فعال می‌شود و نیازی به سپری کردن مراحل طولانی و زمان‌بر نیست.