کش بک در لغت به معنای «بازپرداخت نقدی» است که از نظر مفهومی شبیه به تخفیف گرفتن است اما کاربرد آن متفاوت است و به شکلهای مختلفی قابل اجرا می‌باشد. شیوه کار به این صورت است که، درصدی از کل مبلغ خرید به عنوان جایزه به حساب مشتری و یا کارت اعتباری او بازگرداننده می‌شود و مشتری می تواند در خریدهای بعدی از این اعتبار استفاده کند.

تفاوت تخفیف و کش‌ بک

کش‌بک در واقع ایده جدیدی در تجارت الکترونیک است که بسیاری از افراد آن را با تخفیف اشتباه می‌گیرند. کش بک به ظاهر شبیه به تخفیف است اما در کاریرد متفاوت است.

به‌طور کلی برای بهره‌مندی از کش بک مشتری می‌بایست خرید اول را به‌صورت عادی انجام دهد و برای خرید دوم به بعد از مزایای کش‌بک بهره‌مند شود.

از مزایای کش بک نسبت به تخفیف‌ها می‌توان به این موضوع اشاره کرد که تخفیف ها به صورت دوره ای ارائه می شوند و کوتاه مدت هستند در نتیجه مشتری زمان محدودی برای استفاده از آن را دارد.

در صورتی که کش بک چون همیشگی است جذابیت بیشتری برای مشتری دارد. 

 هدف مشترک این دو در افزایش درآمدی است که نصیب مشتری و افزایش فروشی است که نصیب  صاحب آن کسب و کار می شود.

کش بک (Cash Back) چطور باعث خرید بیشتر می شود؟

بازگشت بخش کوچکی از خرید به حساب مشتری باعث می‌شود که او برای خرید مجدد ترغیب شده و  به آن مرکز خرید یا شعبه های دیگری از آن کسب و کار بازگردد. به این ترتیب احتمال آنکه هر خریدار به یک مشتری وفادار تبدیل شود بیش‌تر می‌شود.

جالب اینجاست که این مبلغ معمولا بخش کوچکی از خرید جدید مشتری را متقبل می‌شود اما انگیزه‌‌ی او را برای بازگشت دوباره به فروشگاه بیش‌تر می‌کند.

به این صورت با خرید جدید مبلغ دیگری به صورت کش بک برای او واریز می گردد و این چرخه ادامه خواهد داشت و به اصطلاح آن فرد یکی از مشتریان وفادار آن مرکز خواهد شد.

کش‌بک آفلاین چیست؟

در برخی موارد سایت‌های ارائه دهنده سرویس کش‌بک، امکان خرید حضوری یا آفلاین را نیز برای مشتریان خود فراهم می‌کنند. به‌طوری که مشتری با خرید حضوری از فروشگاه‌ها ، رسید خرید یا فاکتور دریافت می‌کند و با ارائه این فاکتور به سایت پذیرنده از خدمات کش بک بهره‌مند می‌شود. به این نوع استفاده از سرویس کش‌بک، کش‌بک آفلاین گفته می‌شود.

پیشنهاد میلیونا برای راه‌اندازی سرویس کش بک

برای راه اندازی این سرویس برای سایت فروشگاهی خود دریافت درگاه پرداختی مطمئن می‌تواند بهترین انتخاب باشد.

چرا که با دریافت درگاه پرداخت میلیونا برای فروشگاه خود می‌توانید در کنار ارائه این سرویس به مشتریان خود از خدمات دیگری نظیر ارئه کارتهای اعتباری و بن‌های تخفیف، خدمات تخفیف در لحظه، محاسبه امتیاز، تبدیل امتیاز به وجه نقد و …  بهره‌مند گردید.