به صورت کلی برای دیده شدن بیشتر در اینستاگرام دو راه بیشتر ندارید:

  • استفاده از الگوریتم های و قرار گرفتن پست در سرچ اینستاگرام
  • استفاده از سایر پیج‌ها و نشان دادن خود به دیگران
  • استفاده از ابزارهای کاربردی

حال در زیر به بررسی این دو مورد می‌پردازیم:

استفاده از الگوریتم های اینستاگرام برای دیده شدن

قرار گرفتن پست در سرچ اینستاگرام

در ابتدای امر باید این را بدانیم که هیچ راهی به جز پست ما نمی‌تواند باعث رفتن ما به سرچ اینستاگرام شود. اینستاگرام در ساعات اولیه انتشار یک پست ، آن را به ده درصد فالوورهای آن پیج نشان می دهد. در صورتی که بازدید، لایک، کامنت و باز نشر آن پست بالا باشد و بازخورد خوبی داشته باشد به بقیه افراد نیز نشان می دهد.

الگوریتم اینستاگرام به این صورت است که بر طبق مجموع لایک‌ها و کامنت‌هایی که یک پست می گیرد آن را در اکسپلور نمایش می‌دهد. پس برای نمایش پست خود در اکسپلور، بایستی فالوورهای خود را از طریق اجرای مسابقات و جوایز مختلف به لایک و کامنت دادن تشویق کنید.

چگونه بفهیم پست ما به اکسپلور رفته؟

برای بررسی این موضوع باید به قسمت Insight پروفایل خود بروید. بر روی پست خود بزنید و آمار بازدیدها reach آن را بررسی کنید. در صورتی که آن پست شما از اکسپلور بازدید داشته باشد تعداد آن در این قسمت نمایش داده می‌شود.

استفاده از سایر پیج ها برای دیده شدن

از طریق تبلیغات در پیج‌های پر بازدید و یا همکاری و تبادل با پیج‌های مرتبط خود می توانید به دیده شدن بهتر خود کمک کنید. به نوعی در این اقدام فالوورهای خود را به اشتراک گذاشته و موجب افزایش آن می‌شوید.

معرفی ابزارهای کاربردی برای دیده شدن بیشتر در اینستاگرام

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره شد ، یک سری ابزارها برای افزایش فالوور و بیشتر دیده شدن در اینستاگرام وجود دارند که در زیر به معرفی آن‌ها می‌پردازیم :

Crowdfire

با استفاده از اپلیکیشن Crowdfire می‌توانید تعداد فالووینگ و فالوورهای خود را مدیریت کرده و  عملکرد بهتری داشته باشید.

فالو کردن افراد در اینستاگرام و جذب فالوور یکی از مسائل بسیار مهم در ایسنتاگرام محسوب می‌شود.

همانطور که می‌دانید عدم تناسب فالوور و فالووینگ‌ ، باعث می‌شود اکانت اینستاگرام شما شبیه به یک اکانت اسپم شناسایی شود.

لذا باید این اصل را در نظر بگیرید که افرادی را فالو کنید که به شما فالوبک بدهند چرا که در غیر این‌صورت تعداد فالوور و فالووینگ‌های شما تناسب نخواهد داشت.

برنامه Crowdfire برای مدیریت این امور به کمک شما می‌آید. به این صورت که در سه حالت زیر فالوینگ‌های شما را آنفالو می کند:

  • اگر فالووینگ شما غیرفعال باشد
  • فالوبکی از فالووینگ دریافت نشد
  • اگر فالووینگ شما، شما را به عنوان اسپم به اینستاگرام گزارش کرد.

به این ترتیب میان تعداد فالوور فالووینگ‌ها تناسب برقرار خواهد شد.

ScheduGram

زمان انتشار پست‌ها در افزایش لایک اینستاگرام و بیشتر دیده شدن در اینستاگرام موثر است.

 ScheduGramامکان زمانبندی پست‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید مشخص کنید که پست‌ها در چه زمانی منتشر شوند. بنابراین حتی زمانی که شما به پیج خود دسترسی ندارید این اپلیکیشن پست‌های شما را در زمان‌های تعیین شده منتشر خواهد کرد. البته این برنامه فقط هفت روز به طور رایگان در اختیار شماست و بعد از این مدت باید بهای استفاده از آن را پرداخت کنید.

Iconosquare

اپلیکیشن Iconosquare  برای آنالیز لایک ها، کامنت ها و … در اینستاگرام به کار می رود.

قطعا شما برای بیشتر دیده شدن در اینستاگرام نیاز دارید که بدانید کدام تصاویر و پست‌های شما ارتباط بهتری با مخاطبینتان برقرار کرده است. بنابراین اپلیکیشن Iconosquare نیز می‌تواند برنامه مفیدی باشد. البته این برنامه مدت محدودی به طور رایگان در اختیارتان خواهد بود.

followjet

followjet  یکی از بهترین ربات‌ها در اینستاگرام است. با استفاده از این ابزار مفید می‌توانید پیج اینستاگرامی خود را به دیگران معرفی کنید.

ربات followjet بر اساس فیلترهای تعیین شده به تبلیغات موثر در اینستاگرام می‌پردازد. بدین ترتیب روزانه افراد زیادی بر اساس فیلترهای مشخص شده فالو و یا لایک می‌شوند و شما به سرعت شاهد افزایش فالوور واقعی اینستاگرام خود نیز خواهید بود.